(216) 441 96 26

Menu
etopal

Efrail TOPAL – Yeminli Mali Müşavir

 

Turev Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim Ltd. Şti.’ nin kurucu ortağıdır. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’ da, lisans öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2001 yılında tamamlamıştır.

 

Vergi kariyerine 2002 yılında, Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı’ nda başlamış ve 9 ay boyunca Kayıtdışı Ekonomi Takip ve Mücadele Biriminde özel yoklama yetki belgeli memur olarak çalışmıştır. 2003 yılında Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak vergi inceleme elemanlığı görevine başlamıştır. Bu süreçte 7 ay Ankara’ da teorik vergi mevzuatı eğitimine, 3 ay da Antalya’ da refakat eğitimine katılmıştır. Vergi Denetmen Yardımcılığı sürecini Adana Gelirler Bölge Müdürlüğü ve Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığında geçirmiş ve 2006 yılı yeterlilik sınavında başarı göstererek Vergi Denetmeni olarak atanmıştır.

 

Daha sonra bir buçuk yıl İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında, üç yıl da Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığında Vergi Denetmeni olarak çalışmıştır. Daha sonra 14 ay Vergi Denetim Kurulu Anadolu Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ nda Vergi Müfettişi olarak görev yapmıştır. 2013/Mart döneminde, Vergi Denetim Kurulu Vergi Müfettişliği görevinden istifa ederek Yeminli Mali Müşavirlik kariyerine başlamıştır. 2014 yılında Turev Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim Ltd. Şti.’ yi kurmuştur.

 

Efrail TOPAL Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi unvanlarına sahip olup, vergi konularında 15 yıllık deneyime sahiptir. Vergi inceleme elemanlığı görevi sırasında birçok büyük vergi incelemesi çalışmasında bulunmuştur.